• Ośrodek leczenia z alkoholizmu – wyjazd, który odmieni Twoje życie

  Duża liczba osób od lat zmaga się z problemem alkoholowym. Dzięki zaangażowaniu wielu organizacji temat, który do tej pory uznawany był w naszym kraju za tabu, dziś poruszany jest na konferencjach poświęconych uzależnieniom na całym świecie, także i w Polsce. Wzrost świadomości społeczeństwa sprawił, iż chorzy mogą liczyć na ich zrozumienie, a także pomoc.

  Ośrodek leczenia alkoholizmu

  Osoby zmagające się z uzależnieniem od alkoholu mogą być pewni, że uzyskają pomoc ze strony ośrodków organizujących terapie stacjonarne. Chory przebywający w takim miejscu może liczyć na całodobową opiekę ze strony organizatorów. Co więcej, wyspecjalizowana kadra terapeutyczna, zapewnia pacjentom najwyższy poziom wsparcia. Odpowiednio dopasowana terapia dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjentów, znacznie ułatwia osiągniecie sukcesu. Szereg specjalistów zatrudnionych w takim ośrodku leczenia z alkoholizmu posiada duże doświadczenie związane z leczeniem uzależnień, a w szczególności alkoholizmu. Wykazujący dużo empatii pracownicy, pomogą każdemu pacjentowi uporać się z nałogiem.

  Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w świętokrzyskim

  Leczenie uzależnień alkoholowych świętokrzyskie mieści się malowniczej okolicy w południowo-wschodniej części pasma Wygiełzowskiego Gór Świętokrzyskich. W najbliższej okolicy znajdują się malownicze jeziora, a także lasy i góry. Wszyscy podopieczni za zgodą kadry może brać udział w atrakcyjnych wycieczkach po okolicy. Muzeum Ziemi Staszowskiej czy Zalew nad Czarną to tylko niektóre spośród nich. Kontakt z naturą jest ważną częścią terapii, gdyż uzmysławia pacjentom, iż są jej integralną częścią. Ukojenie nerwów podczas terapii przyniosą urokliwe parki i wszechobecna zieleń.

  Oferta ośrodka leczenia uzależnień

  Ośrodek leczenia z alkoholizmu świętokrzyskie posiada szeroką ofertę pomocy skierowaną do osób, które każdego dnia mierzą się problemem uzależnienia. W ramach prowadzonych terapii oferuje 3 dniowy detox, w ramach którego przerywany jest tak zwany ciąg alkoholowy. Prowadzony jest pod okiem specjalistów, którzy kierują pobytem w ośrodku. Terapie stacjonarne obejmują 24, 30, a nawet 42 dniowy pobyt w ośrodku, który prowadzi do poznania przyczyn alkoholizmu, rozbrojenia mechanizmów, które go podtrzymują, a także metodę osiągnięcia trzeźwości, na którą składa się 12 kroków.

  Dodatkowo, pacjenci, którzy czują, iż nałóg wciąż jest obecny w ich życiu mogą skorzystać z 14 dniowej terapii nawrotów, która opiera się na sprawdzonej metodzie, a także indywidualnych doświadczeniach terapeutów.

  Ośrodek leczenia uzależnień oferuje również indywidualne podejście do każdego pacjenta, komfortowe warunki pobytu, częste konsultacje psychologiczne zarówno dla chorego, jak i jego rodziny, a także spotkania grupy wsparcia i mityngi AA.

  Ze względu na innowacyjny program leczenia, a także specjalistów zatrudnionych w ośrodku, miejsce to cieszy się dużym uznaniem ze strony pacjentów. Szereg zadań wspomagających leczenie w ośrodku leczenia uzależnień został opisany na stronie http://przedwiosnie-terapie.pl/atrakcje/.

  ZOSTAW KOMENTARZ

  3 × 3 =