• Jak oczyścić umysł z negatywnych myśli?

  Nasz umysł jest jednym z najcenniejszych organów jakie posiadamy to dzięki niemu możemy myśleć, mówić, rozumować i ogólniej funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego, że jest tak ważny należy o niego dobrze dbać. Co to oznacza dbać o swój umysł? To przede wszystkim cyklicznie oczyszczać go z negatywnych myśli. Niby łatwe, jednak jak to robić? W tym artykule przedstawimy Ci kilka możliwości na rozwiązanie problemu z negatywnymi myślami.

  Negatywne myśli, czyli jakie dokładnie?
  Każdemu z nas negatywne myśli kojarzą się po prostu ze złymi myślami, jednak czasami nie jesteśmy świadomi, że negatywne myśli to też te, które jak gdyby z ukrycia pośrednio odbierają nam radość życia. Mogą to być słowa na przykład osób z naszego otoczenia. Jeśli źle dobieramy ludzi ze swojego towarzystwa to może się okazać, że ich słowa (czytaj narzekanie) przekształcają się w naszej głowie w negatywne myśli. Dlatego pierwsze co trzeba wyróżnić czym są negatywne myśli i skąd się biorą? Trzeba to zrobić, aby dojść do źródła problemu, więc negatywne myśli to:

  • nic mi nie wychodzi,
  • jestem beznadziejną osobą,
  • za co się zabiorę to i tak jest to porażką,
  • nikt mnie nie lubi,
  • nie mam żadnych zalet,
  • nic nie potrafię,

  To kilka z negatywnych myśli, które przychodzą nam najczęściej do głowy, dlatego trzeba szukać odpowiedzi na pytanie jak sobie radzić z takim problemem negatywnych myśli i jak oczyścić z nich umysł?

  Jak oczyścić umysł z negatywnych myśli?
  aktywność fizyczna, bardzo pobudza nasz organizm, wyzwala endorfiny przez co zapominamy o negatywnych myślach,
  otaczanie się ludźmi pełnymi energii życiowej, zła i dobra energia jest zaraźliwa, a energia to głównie nasz umysł i sposób myślenia „wszystko jest w głowie”, „wszystko zaczyna się od głowy” te powiedzenia są słuszne i nieprzypadkowo ktoś to podkreślił
  muzykoterapia, słuchanie ulubionej muzyki rozładowuje umysł z negatywnych myśli, czy emocji,
  artterapia, wszelkie sztuki plastyczne, malowanie pędzlem i farbami na płótnie czy kartce, lepienie z gliny itp.

  ZOSTAW KOMENTARZ

  14 − 10 =